17.03.2018 / KONCERT MUSICALOWO - ROZRYWKOWY

17.03.2018 Sobota, godzina: 19:00

17.03.2018 / KONCERT MUSICALOWO - ROZRYWKOWY

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wyjątkowy, kobiecy wieczór w wydaniu Kingii Stańko i Pauliny Wojtowicz. Koncert musicalowo-rozrywkowy odbędzie się 17 marca o godz. 19, dedykujemy go wszystkim kobietom, niezależnie od wieku, ale nie wykluczamy również udziału mężczyzn.

Kinga Stańko i Paulina Wojtowicz są absolwentkami Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność musical oraz aktorkami scen muzycznych. Grają między innymi w Centrum Kultury w Gdyni oraz niemieckim teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu bilety24.pl. 

Kinga Stańko

Studentka 1 roku studiów magisterskich specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Andrzeja Nanowskiego i asystenta mgr Miłosza Gałaja. Swoje pierwsze szlify wokalne zdobywała w Akademii Piosenki pod kierunkiem Anny Czerskiej, zaś aktorskie podczas zajęć Gońca Teatralnego w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 2015 roku ukończyła Państwowe Studium Wokalno-Baletowe uzyskując tytuł Aktora Scen Muzycznych. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez m.in. Bobbiego McFerrina, Maureen Scott, Dorotę Zięciowską czy Zbigniewa Kaletę. W 2012 roku zadebiutowała na dużej scenie rolą Róży w musicalu ,,Mały Książę "(reż.Cezary Domagała) w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracowała z Jugendchórem w ramach Międzynarodowego Projektu EUROPERA (,, Carmina Burana", ,,Zorba", ,,Axion Esti"), Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (,,Portret Doriana Greya" reż. Grzegorz Grecas), Mazowieckim Teatrem Muzycznym
(,,Fame" reż. Miłosz Gałaj) oraz niemieckim Teatrem Uckermärkische Buchnen Schwedt (,,Amore Mio-Das Figarokomplott" reż. Reinhard Simon). Aktualnie współpracuje z CK w Gdyni gdzie gra w spektaklach ,,O miłości...czyli absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego" (reż. Krystian Nehrebecki) oraz ,,Iwan - carski syn"( reż. Konrad Szachnowski).

PAULINA WOJTOWICZ

Absolwentka studiów licencjackich na wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność Musical oraz studiów magisterskich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność Animacja kultury z elementami arteterapii na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Studentka studiów magisterskich na kierunku Wokalistyka, specjalność Musical, również na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Urodziła się we Wrocławiu. Zadebiutowała rolą Taylor McKeesie w musicalu „High School Musical On Stage!” (reż. Tomasz Dutkiewicz), w Gliwickim Teatrze Muzycznym, z którym współpracowała  w latach 2009-2012. Brała udział w musicalu „Wonderful Town” (reż. Krzysztof Knurek) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, spektaklu na podstawie musicalu „Godspell” (reż. Renia Gosławska), koncertowej wersji musicalu „Evita” w Akademii Muzycznej w Gdańsku, koncertach „I love New York” (reż. Cezary Morawski) oraz „All That Musical” w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz spektaklu muzycznym „Przeleć mnie” (reż. Dorota Kolak) w Teatrze na Plaży w Sopocie. W latach 2014-2017 aktorka Teatru Na Plaży w Sopocie, gdzie można ją było zobaczyć w spektaklach „Medea, Moja Sympatia” (w roli Medei), „Balladyna ‘68” (w roli Aliny), „Gburlet” (w roli Ofelii), „Ząb-zupa-dąb” (w roli Młodej), „Panna Tutli-Putli” (w roli tytułowej), „Gołoledź” (w roli Izy Zapskiej) oraz rewii filmowej „Jutro będzie lepiej”, spektaklu muzycznym „Seans Spirytystyczny ze Starszymi Panami” i widowisku muzycznym „Brel” (reż. Piotr Kosewski). W latach 2015-2016 wcielała się w rolę Sereny Katz w musicalu "Fame" (reż. Miłosz Gałaj), wystawianym w Teatrze Palladium w Warszawie, pod egidą Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W czerwcu 2016 roku uczestniczyła w otwarciu Nowej Sceny w Bydgoszczy, grając w spektaklach „Szuja!” oraz „Wszystko jest dobre w miłości”, a w 2017 roku w koncercie „Co nam zostało z tych lat”. W Centrum Kultury w Gdyni odgrywa rolę Średniej w spektaklu „O miłości… absolutnie wszystko według mistrza Wojciecha Młynarskiego” (reż. Krystian Nehrebecki) oraz rolę Baby Jagi i Starszego Syna Cara w spektaklu lalkowym „Iwan – carski syn” (reż. Konrad Szachnowski). Aktorka gościnna niemieckiego Teatru Uckermärkische Buchnen Schwedt, gdzie w 2017 grała postać zakonnicy Helene w spektaklu „Luther – Zwischen Liebe, Tod und Teufel. Ein Pop-Musical” (reż. Reinhard Simon). Od 2014 roku instruktor wokalny w Centrum Artystycznym Nutkolandia w Gdyni, od 2016 roku w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, a od 2017 pedagog w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz Szkole Be Montessori i Musicollective Kids. W latach 2014-2015 wokalistka trójmiejskiego zespołu Comise. Koncertowała gościnnie z zespołem Trio Per Ka. Animatorka fundacji Musicamp.