12-13.05.2018 / WARSZTATY WOKALNE CHÓR NIEŚPIEWAJĄCY

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH WARSZTATY WOKALNE ZOSTAŁY ODWOŁANE. OSOBY, KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI OTRZYMAJĄ ZWROT WPŁACONYCH PIENIĘDZY.

 

Już 12 - 13.05.2018 zapraszamy na dwudniowe warsztaty wokalne dla każdego, zarówno dla zawodowych muzyków i aktorów, jak i dla tych, którym "słoń nadepnął na ucho".

Ta rozwijana od lat metoda, używa struktury chóru czyli sumy kolejnych głosów i sprawującego nad całością pieczę dyrygenta.

W tym jednak przypadku muzyka nie jest tworzona z harmonizujących ze sobą melodii, lecz z dźwięków abstrakcyjnych, zapętlonych słów.

Kolejne poziomy nucenia, szeptów, szmerów, krzyków tworzą, jak w muzyce ambientowej, dźwiękowy krajobraz.

Warsztaty stwarzają przestrzeń do wewnętrznych poszukiwań, do znalezienia głosu naturalnego, uwolnienia ekspresji. Stymulują kreatywność, pozwalają odkrywać nieznane wcześniej możliwości głosu i ciała. W Chórze Nieśpiewającym oddech i głos to nie tylko fizyczny fenomen, to też spotkanie z własnym ciałem i emocjami, obecność tu i teraz.

Chór Nieśpiewający nie daje gotowych rozwiązań. To ciągła eksploracja i próba odpowiedzi na pytanie co dla mnie i dla mojego głosu jest dobre? Muzyka w Chórze Nieśpiewającym powstaje spontanicznie, jest zależna od każdego z uczestników, jak i zewnętrznych okoliczności.

Cały proces przebiega w pozytywnej atmosferze, "nieśpiewanie" to igraszka zarówno z gębofonem, jak i konwencjami..

Na warsztaty składają się ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, praca z rezonatorami, elementy improwizacji i technik rozszerzonych.

Warsztaty te to intensywne doświadczenie, zarówno dla osób pracujących na co dzień głosem, jak i dla tych co chcą się dowiedzieć o sobie czegoś więcej.

Data warsztatów:

12-13.05.2018, każdego dnia zaczynamy od godziny 10:00 (1 dzień warsztatów trwa 6 godzin)

Cena za udział w dwudniowych warsztatach to 200 zł

płatne najpóźniej do dnia 12.05.2018 (po tym terminie wpłat nie przyjmujemy)

- przelewem na nr konta Gdańskiego Archipelagu Kultury:

Bank Spółdzielczy w Sztumie/o Gdańsk 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010

z dopiskiem „warsztaty, imię i nazwisko”

lub

- gotówką w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

 

 

OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI W FORMIE PRZELEWU BANKOWEGO PROSIMY O OKAZANIE W DNIU WARSZTATÓW POTWIERDZENIA DOKONANIA PRZELEWU OSOBIE PROWADZĄCEJ WARSZTATY PRZED WEJŚCIEM DO SALI.

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW 

Informacje o prowadzącym:

Bartosz Ignacy Wrona - opowiadacz, improwizator, wokalista, dyrygent. Od 10 lat sprawdza możliwości ludzkiego głosu. W sonorystycznych poszukiwania traktuje go jak awangardowy instrument. Stworzył Chór Nieśpiewający – metodę warsztatową otwierającą głos i ekspresję, ułatwiającą improwizację. Chór ten to też oryginalny zespół wykonujący muzykę współczesną, najczęściej komponowaną w czasie rzeczywistym. Nie wierzy w jedną „poprawną emisję głosu” – twierdzi, że każdy powinien znaleźć własną. Nie wierzy też w brak słuchu, bo choć sam nie umie śpiewać i podobno nie ma słuchu, wokalizował na wielu scenach Europy improwizując z wybitnymi muzykami. Uczył się m.in od Shaia Dayana, Phila Mintona, Marka Chołoniewskiego.

https://vimeo.com/210026539

https://www.facebook.com/968843456561835/videos/971069103005937/

https://www.youtube.com/watch?v=cL135jBL-Kc&feature=youtu.be