12.05.2018 / YAGA KOWALIK W REPERTUARZE JULIETTE GRECO

12.05.2018 Sobota, godzina: 19:00

12.05.2018 / YAGA KOWALIK W REPERTUARZE JULIETTE GRECO

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu piosenki francuskiej pt: "Yaga w repertuarze Juliette Greco...", który odbędzie się 12 maja o godz.19:00 w Scenie Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

Yaga Kowalik - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy artystów jest nagranie we Francji teledysku do piosenki p.t ”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY i od tej chwili opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Koncert ” Barbara - historia życia” otwiera cykl p.t. „Yaga Kowalik w repertuarze…”, w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu są do nabycia za pośrednictwem portalu bilety24.pl oraz w budynku Sceny Muzycznej GAK. 

Bilety dla osób w wieku 65 lat i powyżej wynoszą 14 zł w przedsprzedaży oraz 21 zł w dniu koncertu.