12.05.2018 / ANDRZEJ I MAJA SIKOROWSCY W PARKU ORUŃSKIM

12.05.2018 Sobota, godzina: 18:00

12.05.2018 / ANDRZEJ I MAJA SIKOROWSCY W PARKU ORUŃSKIM

Scena Muzyczna Gdańsk otwiera cykl koncertów piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego. Już 12 maja o godz. 18.00 odbędzie się pierwszy koncert całego cyklu, podczas którego na scenie wystąpi Andrzej Sikorowski wraz ze swoją córka Mają oraz zespołem.

Park Oruński im. Emilii Hoene to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po Oliwskim). Położony – niedaleko kanału Raduni, malowniczo otulony wzgórzami morenowymi, zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku oruńskiego. Jego historia sięga XVI wieku, gdzie w tym czasie istniał dworek myśliwski. W XVII w. Rezydencja parkowa stała się miejscem spotkań artystów i elity. Scena Muzyczna GAK, tworząc projekt imprez w amfiteatrze oruńskim chciałaby nawiązać programem właśnie do takich spotkań. Amfiteatr Orana ma być miejscem spotkań mieszkańców Gdańska, gdzie wśród przyrody i muzyki można spędzić rodzinny czas.  

Andrzej Sikorowski - Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, wieloletniej wokalistki zespołu „Pod Budą”- Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny. Andrzej i Maja Sikorowscy nagrali wspólnie polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku płytę „Sprawa rodzinna”, a w 2016 roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”.

Amfiteatr Orana, to łącznie 7 koncertów, które w okresie wiosenno-letnim będą umilać nam czas. Każdy z koncertów odbędzie się o godz. 18.00, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny.