04.08.2018 / PIOTR MACHALICA 'MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI' W AMFITEATRZE ORANA

04.08.2018 Sobota, godzina: 18:00

04.08.2018 / PIOTR MACHALICA 'MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI' W AMFITEATRZE ORANA

04 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego. Naszym gościem będzie Piotr Machalica z zespołem w programie "Mój ulubiony Młynarski".

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", czy "Blue Tango".

Zespół w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa
Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne.

Koncert Piotra Machalicy poprzedzi występ Tomasza Olszewskiego, znanego gdańskiego autora tekstów, kompozytora, wykonawcy, dziennikarza radiowego i telewizyjnego.

Park Oruński im. Emilii Hoene to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po Oliwskim). Położony – niedaleko kanału Raduni, malowniczo otulony wzgórzami morenowymi, zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku oruńskiego. Jego historia sięga XVI wieku, gdzie w tym czasie istniał dworek myśliwski. W XVII w. Rezydencja parkowa stała się miejscem spotkań artystów i elity. Scena Muzyczna GAK, tworząc projekt imprez w amfiteatrze oruńskim chciałaby nawiązać programem właśnie do takich spotkań. Amfiteatr Orana ma być miejscem spotkań mieszkańców Gdańska, gdzie wśród przyrody i muzyki można spędzić rodzinny czas.

Amfiteatr Orana, to łącznie 7 koncertów, które w okresie wiosenno-letnim będą umilać nam czas. Każdy z koncertów odbędzie się o godz. 18.00, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny.

Jednocześnie informujemy, że w programie Amfiteatru nastąpiła zmiana - koncert Pana Zbigniewa Zamachowskiego został odwołany, natomiast w to miejsce - 15 września wystąpi Pani Katarzyna Skrzynecka.