13.01.2019 / GDAŃSK DLA ORKIESTRY

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury już od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od strony technicznej. W tym roku również zapraszamy na Wielki finał, który odbędzie się już 13 stycznia od godz. 15.00 na Targu Węglowym w Gdańsku.

Podczas 27. finału Orkiestry będziemy zbierać na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ogromna pomoc dla polskiej służby zdrowia. W kolejnych edycjach zbierano środki na różne cele związane z wyposażeniem placówek medycznych. Pieniądze z tegorocznej zbiórki spożytkowane zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. 

Scena WOŚP „Gdańsk dla Orkiestry”

Na scenie ustawionej, tak jak w sylwestrową noc, nieopodal Złotej Bramy na ul. Bogusławskiego (w stronę Targu Węglowego) pojawią się muzycy, którzy rozgrzewać będą wolontariuszy i darczyńców. Koncert rozpocznie się o godz. 15:00 i zakończy ok. godz. 21:00. Podczas koncertu nie zabraknie wyjątkowych przedmiotów i usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących. 

O godz. 20.00 zaplanowane jest Światełko do Nieba. Tym razem nie będzie fajerwerków, ale będzie to pokaz pirotechniki scenicznej, bezhukowej - takiej, która nie będzie niepokoić zwierząt w całej okolicy. Przy ścianie Katowni od strony Targu Węglowego pojawi się też ogromny telebim, na którym wyświetlane będzie wszystko, co dzieje się na scenie.

Program koncertu:

15:00 Powitanie

15:05 CZARODZIEJE Z KASZUB

15:30 ABSYNTIA

16:10 WORKERS

17:20 MARTA16:45 TRIO BOFFELLI

17:55 REGGAESIDE

18:30 ETNA KONTRABANDE

19:10 BLUE CAFE

20:00 Światełko do nieba

20:10 VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

21:00 Koniec

Pozostałe atrakcje na Targu Węglowym też są warte polecenia. W tym roku Targ zaaranżowany jest jako Food Court, czyli specjalna strefa gastronomiczna z kilkudziesięcioma stoiskami m.in. z potrawami z całego świata oraz rozgrzewającą herbatą i czekoladą. Dodatkowo na ul. Bogusławskiego zaparkują trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki.

Będzie też można:
- zmierzyć ciśnienie i poziom cukru
- oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
- zrobić badanie dot. HPV
- wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy zorganizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP, szpital Copernicus
- wziąć udział w loterii „Los na WOŚP”
- zrobić sobie zdjęcie w altanie WOŚP z jemiołą
- zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie – OSP Sobieszewo