31.12.2019/01.01.2020 SYLWESTER GDAŃSKI

31.12.2019 Wtorek, godzina: 17:30

31.12.2019/01.01.2020 SYLWESTER GDAŃSKI

 Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaproszą wszystkich mieszkańców na wspólne muzyczne wydarzenie kończące stary rok - plenerowe Koncerty Sylwestrowe. Idąc doświadczeniem roku poprzedniego, gdzie 2018 pożegnaliśmy w czterech dzielnicach miasta, postanowiliśmy jeszcze bardziej rozszerzyć formułę, dlatego ten Sylwester będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Pożegnamy go aż w sześciu dzielnicach miasta Gdańska.

W związku z tym, że poprzedni rok pokazał nam, iż organizacja koncertów sylwestrowych w kilku dzielnicach, to idealne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców miasta Gdańska, w tym roku postanowiliśmy jeszcze bardziej otworzyć się na ich potrzeby i do czterech zeszłorocznych dzielnic dołożyliśmy jeszcze jedną, piątą, a dodatkowo organizujemy również sylwestra specjalnie dla najmłodszych! Dzięki takiemu rozwiązaniu jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło wspólnie świętować powitanie Nowego Roku.

Każda z sylwestrowych dzielnic będzie charakteryzowała się inną tematyką muzyczną. Charakterem miasta stają się dzielnice, dlatego sentymentalny Park Oruński z Amfiteatrem przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Vox, kolorowy Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się  z zespołem Happysad, elektryzujące Brzeźnie powita Nowy Rok na molo, przy muzyce duetu Kalwi &Remi, rockowa Oliwa rozgrzeje nas wspólnie z Nocnym Kochankiem przy Hali Oliva, natomiast koncert główny odbędzie się w tym roku przy Długich Ogrodach, gdzie folkowo pożegnamy stary rok wraz z zespołem Zakopower! Dodatkową atrakcją tegorocznego sylwestra będzie specjalny rodzinny koncert, skierowany głównie do najmłodszych - sylwester z Roksaną Węgiel na Targu Węglowym.

Dodatkowo, korzystając z zeszłorocznego doświadczenia, podczas Nocy Sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami. Dopełniając tradycji wspólnego świętowania Nowego Roku przez wszystkich mieszkańców Gdańska, na Długich Ogrodach staną  telebimy, na których transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach. Wykorzystując technologię streamingu będziemy mieli okazję w tym samym czasie sprawdzić, jak bawią się mieszkańcy w każdej z poszczególnych dzielnic.  

Tradycyjnie o północy, wspólnie z władzami Miasta Gdańska przywitamy Nowy Rok. W każdej dzielnicy odbędzie się odliczanie, transmitowane na żywo, na telebimie na Targu Węglowym. Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt Gdańsk rezygnuje z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni.

Frekwencja roku poprzedniego pokazała nam, że mieszkańcy bardzo chętnie biorą udział we wspólnym świętowaniu Nowego Roku. 2018 rok pożegnaliśmy ze wspólną frekwencją około 25 tysięcy, natomiast z tym roku spodziewamy się jeszcze lepszego odzewu i mamy nadzieję, że z roku na rok mieszańcy jeszcze chętniej będą wspólnie witać Nowy Rok.