Wydarzenia archiwalne

WILNO W GDAŃSKU

Festiwal Wilno w Gdańsku od ponad dziesięciu lat pokazuje to, co progresywne w kulturze Wilna i Litwy. Od sześciu lat rozwijana jest także siostrzana edycja imprezy - Festiwal Gdańsk w Wilnie (Gdansko kultūros dienų Vilniuje), która analogicznie, prezentuje najbardziej wartościowe treści w kulturze Gdańska i Polski.

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH PERKUSYJNYCH ZACHODNIEJ AFRYKI

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia nauki gry na instrumentach perkusyjnych zachodniej Afryki w Scenie Muzycznej, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w Gdańsku, które już 23 lipca odbędą się na Placu Solidarności oraz Placu Zebrań Ludowych.

 

TYM, KTÓRZY HISTORIĘ POLSKI TWORZYLI

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na piąte spotkanie z cyklu „Tym, którzy historię Polski tworzyli”. Już 15 lipca o godz. 18 będziemy mieli możliwość uczczenia pamięci Generała Stanisława Maczka godziną muzyki.

FESTIWAL KOLORÓW

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na Festiwal Kolorów, który odbędzie się 9 lipca na Placu Zebrań Ludowych już od godz. 16.00! 

4 POMORSKI PIKNIK SENIORA

Przy współpracy z Fundacją 50 Aleja, Fundacją Sztuka Życia - Niepokonani i Miastem Gdańsk już 18 czerwca na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się 4 Pomorski Piknik Seniora. 

 

FREE DANCE

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na Free Dance, czyli dzikie tańce do rytmów granych na żywo. Już 17 czerwca o godz. 20.00 odkryjemy Wasz potencjał taneczny.

TRIO PER KA

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert zespołu Trio Per Ka. Trzech perkusistów, trzej muzycy, trzy różne miasta, trzy różne charaktery, ale jedna pasja. Takiego połączenia jeszcze u nas nie było! Sztuka sama w sobie – 12 czerwca, godz.16 Scena Muzyczna Gdańsk. 

ŚWIĘTO MIASTA

Już po raz dwunasty Gdańsk obchodzić będzie swoje Święto. Jak co roku Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury pomaga w organizacji Święta Miasta ze strony artystycznej oraz technicznej. Od 27 do 29 maja czekać na nas będzie wiele wydarzeń artystycznych i sportowych.

AFRO STAGE WORKSHOPS

Święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki, już w ten weekend (14-15.05.2016), w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.