Wydarzenia archiwalne

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę

18 lipca 2014 roku rusza szósta już edycja Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę! W programie wydarzenia trzy dni prawdziwego święta tańca i muzyki! 10 światowej klasy tancerzy, 33 godziny warsztatów w trzech strefach tanecznych: Street Styles, Power of Flava, Art Of Dance. Hip Hop, Afro Hip Hop, Dancehall, Popping, Locking, Wacking, Krump, Vogue pod kierunkiem wybitnych i utalentowanych tancerzy, widowiskowe bitwy taneczne, graffiti jam oraz streetball. A wieczorami, na dużej scenie plenerowej, począwszy od piątku do niedzieli, 15 koncertów muzycznych! Wśród zaproszonych gości gwiazda zagraniczna - legendarny szwedzki zespół hiphopowy Looptroop Rockers!

 

data: 18-20 lipca 2014, Plac Zebrań Ludowych

XIV Festiwal Dobrego Humoru

Już wkrótce Pierwsza Wielka Kumulacja żartu, dowcipu i pozytywnej energii
czyli XIV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku!!!

data: 28 czerwca 2014, godzina 17:00
miejsce: Plac Zebrań Ludowych

I Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej

I Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne stworzone z myślą o nowatorskich i nowoczesnych brzmieniach chórów i zespołów wokalnych.

data: 24 czerwca 2014, godzina 12:00
miejsce: Teatr Wybrzeże

NOC ŚWIĘTO-JAŃSKA

Jak co roku, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, z okazji obchodów tradycyjnego słowiańskiego święta Nocy Świętojańskiej zaprasza na wyjątkowy koncert plenerowy na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Tegoroczne świętowanie zaczniemy już w piątek 20 czerwca. Tego wieczoru na naszej scenie plenerowej wystąpią artyści, dzięki którym będzie energetycznie, skocznie, folkowo i rockowo! Nie zabraknie inspiracji wschodem, polskim góralskim folklorem, rytmami reggae, ska i współczesną elektroniką.

Data: 20 czerwca 2014, godzina 19:00

Wielka Zabawa w Oliwskim Zoo

Dzień Dziecka już wkrótce. Tradycyjnie, jak co roku, 1 czerwca. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby jednak przedłużyć sobie odrobinę to przyjemne świętowanie ... mamy pewną propozycję: wielka zabawa w Oliwskim Zoo!!!

 

data: 7 czerwca 2014, godzina 10:00

ŚWIĘTO MIASTA

Hasło tegorocznej 10. edycji „Święta Miasta” to „Gdańskie dzielnice i ich tajemnice”.  Wiele atrakcji odbywającej się w sobotę 24 maja imprezy będzie nawiązywać właśnie do różnorodności i historii dzielnic ponadtysiącletniego Gdańska.

 

data: 24 maja 2014, Targ Węglowy w Gdańsku

Koncert dla Gdańszczan

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk zaprasza w najbliższą niedzielę do Kościoła św. Trójcy w Gdańsku, gdzie odbędzie się Koncert dla Gdańszczan.

Data: 25 maja 2014, godzina 15:50

L.STADT

Jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w Polsce, z powodzeniem i  zupełnie bez kompleksów, koncertujący również za granicą. Jego muzykę określa się często mianem garage i indie rocK, porównując do The White Stripes, Blur czy The Velvet Underground. 

W ostatni weekend marca w Scenie Muzycznej wystąpi łódzki zespół L.STADT.

 

data: 29 marca 2014, godzina 19:00

 

MIKROMUSIC

Piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniała koncertowa energia czyli – MIKROMUSIC na koncercie w Scenie Muzycznej!  

 

data: 12 kwietnia 2014, godzina 19:00

 
 

 

WALENTYNKI W STYLU DISCO '70

Kolorowe światła reflektorów, kultowe przeboje disco płynące z głośników i cenowa promocja, studio Radia Plus na żywo to idealny pomysł na spędzenie fantastycznego walentynkowego wieczoru na Lodowisku Miejskim w Gdańsku!

 data: 14.02.2014, godzina: 19:00